Markéta Matoušová: "Česká Miss musí umět zabít slepici!“

Markéta Matoušová: "Česká Miss musí umět zabít slepici!“

Půvabná blondýnka, modelka, finalistka České Miss a také prestižní soutěže Miss Global Beauty Queen Korea, kde se umístila v první patnáctce nejkrásnějších žen světa. Jak se vyrovnává s neustálým posuzováním a hodnocením? Jaký je rozdíl mezi českými a zahraničními soutěžemi? Jak náročná je investice do krásy? A proč musí „missky“ umět rozdělat oheň a zabít slepici? Nejen o tom jsme si povídaly s Markétou Matoušovou.

Získat korunku královny krásy. To je sen téměř každé mladé dívky. Jenže jít za tímto snem a dojít úspěšně až do cíle, to dokáže jen málokterá. Soutěže krásy jsou plné rivality, vysokých nároků na vzhled, projev i vystupování. Obstát v této branži vyžaduje i notnou dávku psychické odolnosti. A evidentně nejen psychické, ale taky fyzické. Markéta Matoušová se jako finalistka soutěže České Miss zúčastnila i kurzu přežití v přírodě.

„Chumelilo, sněžilo, foukalo. Rozdělávaly jsme oheň a k jídlu jsme dostaly živou slepici, kterou jsme musely zabít a vykuchat.“

Markéta je sice milovnicí sladkostí a dortíků, ale sama přiznává, že za její štíhlou figurou stojí dřina a odříkání. Obzvlášť v modelingové branži je krásná figura základním a také zásadním kritériem úspěchu. I proto se v oblasti modelingu velmi často řeší poruchy příjmu potravy. Honba za dokonalou postavou, ale často vyústí ve značné zdravotní i psychické problémy.

„Pokud je dívka krásná, vtipná, zábavná a inteligentní, většinou se do soutěží nehodí. Není totiž dostatečně tvárná.“

MARKÉTA MATOUŠOVÁ

Modelka, moderátorka, finalistka České Miss a také Miss  Global Beauty Queen Korea. Natáčela reklamy pro společnost Mattoni, Sazka, procházela se po mole jako modelka Czech Fashion Week a fotila pro známe české i zahraniční oděvní značky. V současnosti je její oblastí zájmu, prací i koníčkem zdravý životní styl a fitness. Je jednatelkou společnosti Pedro Fit, která se zabývá on-line koučingem. Miluje sport, cestování, modeling a díky, soutěžím krásy se naučila „nikdy nic nevzdávat předem a jít si za svými sny“.

 

Podcast


Spotify iTunes