Petr Ilavskyj: ,,Spousta lidí neumí správně chodit.“

Petr Ilavskyj: ,,Spousta lidí neumí správně chodit.“

Pohyb je nedílnou součástí našeho života. V dnešní době ale více sedíme u počítače, jezdíme autem, výtahem a přirozený pohyb se pozvolna vytrácí. Jak do svého života zakomponovat pohybové aktivity? Jak si na ně udělat čas v hektickém denním rytmu? Jak vytrvat a neztratit motivaci? Proč bychom se měli zaměřit na chůzi? A jaké benefity přináší sport našemu tělu i psychice? Nejen o tom jsme si povídali se zakladatelem značky Pedro Fit Petrem Ilavskym.

Chůze je tou nejpřirozenější pohybovou aktivitou v našem životě. V dospělosti už ji máme natolik zafixovanou, že se nad jednotlivými kroky v podstatě nijak nezamýšlíme. Nepodceňujme ale její význam. I zdánlivě obyčejná chůze s sebou totiž přináší mnoho zdravotních benefitů. Jen je třeba provádět ji správně.

„I při obyčejné chůzi můžeme posilovat a aktivovat veškeré svalové partie. Stačí u toho jen přemýšlet.“

 Člověk je ze své podstaty bytost líná. Přirozeně hledáme spíše způsob, jak odpočívat a najít řešení, jak si věci a úkony ulehčit, abychom nemuseli vynakládat více práce a úsilí, než je nezbytně nutné. Abychom se cíleně pustili do sportu a pohybových aktivit, musíme k tomu mít pádný důvod. V tu chvíli je i samotný pohyb snazší, zábavnější, stane se zdrojem radosti a je pravděpodobnější, že v něm setrváme.

„Abychom v pohybu setrvali, potřebujeme hnací motor.“

 

PETR ILAVSKYJ

Zakladatel značky PEDRO FIT, youtuber, blogger, motivátor.

Program PEDRO FIT založil v roce 2018 s myšlenkou pomáhat lidem na dálku žít zdravým životním stylem. Programem PEDRO FIT prošlo tisíce spokojených klientů. Pro každého klienta sestavuje Pedro speciální program na míru a zároveň s nimi dennodenně spolupracuje online . Aktuálně vede stovky spokojených klientů v ČR i zahraničí. Na jejich úspěchy se můžete podívat na www.pedrofit.cz

Podcast


Spotify iTunes