Andrea Doležalová:  ,,Každý může zhřešit!“

Andrea Doležalová: ,,Každý může zhřešit!“

Počátek roku je většinou plný velkolepých plánů o hubnutí, sportu a zdravém životním stylu. Co je to ale vlastně ten zdravý životní styl? Odříkání, počítání kalorií a nucení se do cvičení? Jak opravdu jednoduše zhubnout? A udržet si váhu bez jojo efektu? Patří do našeho jídelníčku čokoláda, nebo to musí být jen samý salát? Proč na nás přichází „chutě“ a co nám říkají? A existuji opravdu funkční doplňky stravy na hubnutí? Nejen o tom jsme si povídaly s lifestyle koučkou a výkonnou ředitelkou společnosti McePharma, Andreou Doležalovou.

Hubnutí. Klíčové slovo mnoha žen i mužů. Stále dokola zkoušíme nové osvědčené metody, které nám zajistí úbytek váhy. Ideálně hned a rychle. Nicméně, kila navíc nejsou získána za jeden den, nebo jeden týden. Obvykle se ke své nadváze, nebo nežádoucím tukovým polštářům dopracujeme postupně, dlouhodobě a (ne)systematicky. Jak tedy docílit toho, aby šla naše váha dolů tak, aby to nebylo trápení? Jak si nastavit režim, abychom v něm mohli setrvat a kila šla úspěšně dolů? A jak se popasovat s tím, když se nám do režimu vkradou chutě na něco nezdravého a ultra kalorického?

„K hubnutí vedou postupné kroky. Když začneme, z ničeho nic, 5x týdně cvičit a jíst jenom saláty, nepovede to k úspěchu, ale k pocitu selhání.“ 

Na trhu je přemíra doplňků stravy, které slibují, že nás zbaví nadbytečných kil. Některé z nich jsou účinnější a jiné zase fungují jako placebo. A jednoznačně jsou

i takové, které nefungují vůbec. Hubnutí totiž není jen o tom, že budeme brát kouzelnou pilulku a ve svém životě nezměníme vůbec nic. Po jakých doplňcích stravy případně sáhnout, pokud chceme na cestě za vysněnou postavou, podpůrnou berličku? Je opravdu nějaký kouzelný preparát, který nám zaručí štíhlou linii?

„Žádná kouzelná tabletka na hubnutí neexistuje.“

 

ANDREA DOLEŽALOVÁ

Výkonná ředitelka společnosti McePharma, nutriční poradkyně a taky koučka zdravého životního stylu. Energická vrcholová manažerka, která miluje cestování, gurmánské požitky, kvalitní jídlo, silnou kávu a dobré víno. Sportuje, praktikuje jógu a pracuje s myslí i tělem. Z toho také pramení propojení do její práce v oblasti doplňků stravy a funkčních potravin, které mají vliv nejen na stránku fyzickou, ale také na psychickou rovnováhu.

Podcast


Spotify iTunes

Partneři podcastu