Eva Kejíková: „Jedeš na doraz, pořád přemýšlíš a neumíš říkat ne. Možná máš endometriózu.“

Eva Kejíková: „Jedeš na doraz, pořád přemýšlíš a neumíš říkat ne. Možná máš endometriózu.“

Záhadná nemoc, která trápí každou desátou ženu. Endometrióza. Většina žen o tomto onemocnění dlouhá léta neví a snaží se ho přetrpět. Často si ho totiž plete s bolestivou menstruací. Ale takhle to vůbec není! Co je to endometrióza? Jak se projevuje? Můžou zažívací obtíže znamenat, že se nás týká endometrióza? A jak velký podíl má na tom všem psychika a (ne)umění říkat NE?! Nejen o tom jsme si povídaly s Evou Kejíkovou.

O endometrióze se příliš často nemluví, nebo alespoň nemluvilo. Je totiž s pojená s menstruací, a ta je ve společnosti ještě stále tabuizovaným tématem. Naštěstí pozvolna dochází ke změně. A to je moc dobře! Protože bolestivá menstruace není normální. A endometrióza ovlivňuje život mnoha žen, dokonce jedné z deseti!

„Pokud má žena bolestivou menstruaci, bolesti při sexu, a ještě k tomu problémy se zažíváním, je pravděpodobně ENDOMETRIÓZA jejím tématem.“

Kontrola, tlak, výkon. Syndrom hodné holčičky, která má být za všech okolností poslušná, milá a přizpůsobivá. I to jsou příčiny endometriózy. Naše chování, prožívání a psychika se významně propisuje do celkového fyzického stavu. A u endometriózy to platí obzvlášť!

Ženské problémy jsou úzce spojené s psychikou. Potlačujeme v sobě ženskou stránku, držíme uvnitř staré křivdy a odmítnutí. Přichází spolu s pocitem vyčerpání, ztráty půdy pod nohama a nevyrovnaností. Jsou taky o nedostatečném ocenění sebe sama, nedostatečné a sebelásce a stálé potřebě uznání, které nepřichází.“

EVA KEJÍKOVÁ

Žena, která propojuje endometriózu, psychiku a to, jak se nám to somatizuje do těla. Díky osobním zkušenostem s endometriózou pomáhá ženám na cestě ke zdraví v rámci koučinku a metodě emoční evobody. Na celou problematiku se dívá celostně z hlediska propojení těla, emocí a mysli.V rámci své praxe hledá různé vzorce nebo traumata, která žena potřebuje zpracovat, aby se jí nesomatizovaly do těla, a to prostřednictvím metody NLP ( neuro-lingvistického programování) nebo metody emoční svobody. Zastává názor, že každá žena si zaslouží být vyslyšená a zdravá.

 

Podcast


Spotify iTunes

Partneři podcastu