Kristýna Paulus: „Tantrický sex by nikdo z nás nechtěl zažít!“

Kristýna Paulus: „Tantrický sex by nikdo z nás nechtěl zažít!“

Povídání s úžasnou ženou, která při sdílení jógy vychází z kombinace principů ajurvédy a tantrické hatha jógy. Ale co je to vlastně vůbec tantra? A co má společného s peříčky, masážemi a červeným světlem? Jaký přesah má jóga do partnerství – po stránce milostné, i v běžných dennodenních úkonech? Jak velký vliv má nás jídlo? A proč nám ani ta nejkvalitnější strava nemusí prospívat, když ji nebudeme jíst za těch správných podmínek? Nejen o tom jsme si povídaly s Kristýnou Paulus.

Strach a sex. To jsou nosná témata naší společnosti. A tak se i z tantry stalo synonymum pro erotiku, milostné aktivity a prožitkové masáže. Původ a smysl tohoto učení je ale úplně jiný. Tantra se totiž nedotýká genitálií, ale duše!

Co je to tedy tantrická hatha jóga? A jak ovlivňuje život na všech jeho úrovních? Co se může stát, když začněme pravidelně praktikovat jógu? A k jakým změnám pak dochází?

„Tím, že se měníš, měníš všechno kolem sebe. Někdy změníš prostředí, někdy práci, jindy životního partnera. To, co bylo, totiž najednou přestává dávat smysl.“

Spánek. V posledních letech se řeší stále více. Víme, že spát potřebujeme. Odpočinek je zásadní pro správnou regeneraci organismu, má ozdravné účinky, vliv na náš hormonální systém, zažívání, ale taky funkci mozku a na naši náladu. Kolik hodin opravdu potřebujeme spát? Je mantra o osmi hodinách pravdivá? A proč bychom měli před spaním odkládat mobil z ruky?

Člověk je jediný živočich, který si naordinovává nespat. Všichni ostatní tvorové jdou spát, když cítí potřebu. My ale cítíme potřebu dodělat práci, kouknout se na seriál, zavolat někomu na druhé straně světa.

KRISTÝNA PAULUS

Akreditovaná lektorka jógy, která sdílí techniky, jež jsou prověřeny tisíciletou tradicí, a které jsou předávány z učitele na žáka. Je lektorkou pro ty, kteří jsou otevřeni žít v plnosti – změnit to, co je potřeba a užívat si toho, co život nabízí. Kristýna je šťastnou maminkou tří dětí a se svým mužem Danielem šíří poselství jógy, ajurvédy, jyotishe a věnují se systematickému vedení včetně meditací a manter. Učí své klienty práci s myslí, tělem, dechem a vedou je ke šťastnějšímu a spokojenějšímu životu ve všech rovinách.

https://www.paulus.yoga/

https://www.instagram.com/paulus.yoga/

 

 

 

 

 

Podcast


Spotify iTunes

Partneři podcastu