Nikola Homolková: „Káva je lepší než předražené tabletky na hubnutí!“

Nikola Homolková: „Káva je lepší než předražené tabletky na hubnutí!“

Hubnutí, hubnutí a zase to hubnutí... Jak to ale tentokrát zvládnout udržitelně? Bez jojo efektu a bez hladu? Třeba i s pizzou, lívanci a čokoládou? Jak (ne)fungují drahé tabletky na hubnutí? Musíme si míchat proteiny v prášku, abychom měli dost bílkovin? A je nezbytně nutné cvičit, když chceme shodit pár kil? Tak nejen o tom jsme si povídaly s Nikolou Homolkovou, výživovou poradkyní, která pomáhá věčným dietářkám zhubnout jednou pro vždy!

Diety, omezování, hubnoucí kúry, stravovací restrikce. Tak přesně to se na nás lavinově valí ze všech stran. Chcete zhubnout? Omezte sacharidy, nejezte pečivo, buďte low-carb, žádný cukr, lepek a sladkosti! Je to ale opravdu nutné? Můžeme hubnout, a přitom si s chutí dopřávat oblíbená jídla? Musíme počítat kalorie?! A vejde se do redukčního jídelníčku i čokoláda – ideálně denně?

„Čokoláda není strašák, který by nám pokazil hubnutí. S klidem si každý den můžeme dát kousek čokolády, nebo čokoládovou sušenku a v pohodě s tím hubnout. Pokud si ale po jedné sušence řekneme, že teď už to nemá smysl, protože jsme zhřešili, a sníme celé balení a tabulku čokolády k tomu, to už nám redukci váhy může narušit.“

Bílkoviny mají sytící funkci, a proto se při hubnutí tolik řeší. Pomáhají totiž udržovat stabilní hladinu cukru v krvi a zaženou hlad. Kromě toho chrání svaly a mají termický efekt, což znamená, že na jejich zpracování organismus vynaloží nejvíc energie, tedy kalorií. A to je při shazování velké plus. Jak moc zásadní roli hrají bílkoviny při hubnutí? V čem je najdeme? Jsou všechny výrobky „high protein“ jen marketingovým tahem? A jak jsou na tom práškové proteiny?

„Bílkoviny zvládnou regulovat naši chuť k jídlu. Pokud si dáváme jídlo, které neobsahuje dost bílkovin, vyvolává to ještě větší hlad a chuť. Jestli nás večer honí mlsná, žravá a máme chuť vyluxovat lednici, většinou je to nedostatkem proteinů v průběhu dne.“

NIKOLA HOMOLKOVÁ

Výživová odbornice, která pomáhá věčným dietářkám zhubnout jednou pro vždy. Sama si v životě prošla obdobím anorexie a následného přejídání. Dnes je plně spokojená, má kladný vztah k jídlu, pohybu i sama k sobě. A to se snaží předat i svým klientkám. S nadhledem, úsměvem a radostí z jídla i pohybu.

https://www.nikolahomolkova.com/

https://www.instagram.com/nikolahomolkova/

 

 

 

Podcast


Spotify iTunes

Partneři podcastu