Andrea Doležalová: „Zamilovanost je jako závislost na drogách. Afrodiziaka najdeme i v lednici.“

Andrea Doležalová: „Zamilovanost je jako závislost na drogách. Afrodiziaka najdeme i v lednici.“

Jaro je v plném proudu a mnozí z nás v tomto období pociťují větší zájem o romantiku, flirt a milostné aktivity. Máme to zkrátka přirozeně v sobě. Co je to vlastně ta zamilovanost? Co způsobuje „motýlky v břiše“? A kdy nám padají růžové brýle? Můžeme najít afrodiziaka i u nás v kuchyni? A jaký vliv má sex na náš organismus? Nejen o tom jsme si povídaly s výživovou poradkyní a koučkou zdravého životního stylu Andreou Doležalovou.

Zamilovanost, láska, milostné prožitky. Jaro je v plném proudu a spolu s ním se odehrává i hormonální bouře. Co to ale vůbec je ta „zamilovanost“, která dokáže totálně otupit naši mysl? Proč se zamilovaní cítí jako na drogách? Jak dalece ovlivňuje láska náš milostný život? A existují potraviny, které dokáží zvýšit milostný apetit?

„Sex přichází jako přirozenost a těšíme se na něj, když jsme v duševní i fyzické pohodě, jíme vyváženou stravu a dobře spíme. Když je tomu naopak, jsme pod stresem a špatně spíme, tak na něj chuť nemáme.“

 Láska neprochází žaludkem, ale nosem. Čichové vjemy ovlivňují mnoho aspektů našeho partnerství. Záleží však na tom, jak intenzivně je dokážeme vnímat. Toho správného partnera si dokonce dokážeme „vyčichat“. Vůně parfému, vůně vlasů, pravá vůně partnera... Jak moc nás ve výběru partnera ovlivňuje jeho vůně? Můžeme najít tu pravou lásku, když půjdeme přímo za nosem? A můžeme mít čich na harmonické partnerství?

„Zamilovanost je spojena s čichovými vjemy. Jde o uvolňování feromonů. Není to o parfému, ale o přirozené vůni člověka. Hormonální antikoncepce může mít vliv na to, jak nám partner voní. Po vysazení může nastat problém.“

 

ANDREA DOLEŽALOVÁ

Výkonná ředitelka společnosti McePharma, nutriční poradkyně a taky koučka zdravého životního stylu. Energická vrcholová manažerka, která miluje cestování, gurmánské požitky, kvalitní jídlo, silnou kávu a dobré víno. Sportuje, praktikuje jógu a pracuje s myslí i tělem. Z toho také pramení propojení do její práce v oblasti doplňků stravy a funkčních potravin, které mají vliv nejen na stránku fyzickou, ale také na psychickou rovnováhu.

 

Podcast


Spotify iTunes

Partneři podcastu