Dana Sofie Šlancarová: "Úplně každá žena je cyklická, bez ohledu na věk."

Dana Sofie Šlancarová: "Úplně každá žena je cyklická, bez ohledu na věk."

"I muži mají své cykly a hormony jim v průběhu dne kolísají více než ženám." Menstruační cyklus ženy ovlivňuje každý den jejího života. A tedy i všechny lidi okolo ní. Od partnera, manžela, přes kamarády a kolegy v práci. Jak využít cykličnost v náš prospěch? A jak zvládat změny, které se v průběhu cyklu dějí? Nejen o tom si povídáme s Danou Sofií.

Každá fáze má své benefity, které žena může úspěšně využívat, aby byla spokojená a plná energie. A naopak, některé fáze cyklu s sebou přináší náladovost, plačtivost, nepochopitelné chutě na ještě nepochopitelnější kombinace jídel. Jak si užívat jednotlivé fáze cyklu? Kdy se zaměřit na práci? Kdy ženy podávají nejlepší sportovní výkony?

,,V dynamické fázi jsme orientované na výkon. Máme menší potřebu spánku, jídla, máme chuť se hýbat a začínat nové projekty. Jsme v ní nejvíc racionální a nejvíc mužské."

Kdy je ideální čas na milostné aktivity? Co dělat, když máme chuť strávit celý den v posteli s tabulkou čokolády a kusem dortu?  Kdy si koupit nové oblečení, abychom se v něm cítily hezky? A kdy raději sáhnout po vysavači a uklidit celý byt? Proč jsme někdy netrpělivé a výbušné, a jindy zase laskavé a chápající? Nejen o tom jsme si povídaly s Danou Sofií Šlancarovou.

Dana Sofie-Šlancarová

Zakladatelka projektu Cyklická žena®, přední česká propagátorka ženské cykličnosti, spisovatelka a nakladatelka, zakladatelka nakladatelství OSULE a e-shopu Lifehacking.store.

O cykličnosti píše, přednáší a vzdělává cyklické lektory. Cykličnosti je také věnována většina jejích knih: Balijský deník Cyklické ženy (o tom, jak se cykličnost žije v praxi), Cyklická mapa (úžasný a praktický nástroj pro poznání ženského cyklu), 7 návyků efektivní Cyklické ženy (aneb o tom, co čtenářkám v Cyklické ženě chybělo), Návod na ženy (cyklický bestseller nejen pro muže, jehož spoluautorem je Erik Hutter) – a dnes také Malá velká cyklická dívka Sára (o cykličnosti pro mladé dámy a jejich rodiče).

Přeložila a vydala rovněž další knihu Mirandy Gray s názvem Poselství pro ženskou duši, která doplňuje knihu Cyklická žena a velmi láskyplně ženy inspiruje ve všech čtyřech měsíčních fázích.

Její vášní je krom psaní také biohacking, lifehacking, fotografování, cestování, unschooling a Joe Dispenza.

dana-sofie.cz / lifehacking.store / cyklickazena.cz / cestyvasne.cz  

Podcast


Spotify iTunes

Partneři podcastu