Tomáš Vzorek: „Nechodím do trafiky pro bulvár, abych koukal na naše fotky.“

Tomáš Vzorek: „Nechodím do trafiky pro bulvár, abych koukal na naše fotky.“

Někdo ho zná z televizní obrazovky jako moderátora politických a zpravodajských diskuzních pořadů. Jiným se do podvědomí zapsal jako „nabušený sporťák“. Tomáš Vzorek je ale taky obrovský propagátor sportu a houslista, který miluje adrenalin. Co ho přivedlo do světa showbyznysu? Jak jeho okolí kouká na to, že má o dvacet let mladší partnerku, která je navíc až provokativně atraktivní? Jak nahlíží na bulvár, v němž mnohdy nachází své fotky? Nejen o tom jsme si povídali s moderátorem CNN Prima NEWS Tomášem Vzorkem.

K práci v televizi přišel tak trošku jako slepý k houslím. A housle, ty jsou v jeho životě opravdu klíčové. Jako člen filharmonie procestoval kus světa a cestování se stalo taky jeho životní zálibou a koníčkem. Cesta ve světě showbyznysu je ale mnohdy trošku trnitější, a ne úplně snadno se po ní kráčí. Dá se zvyknout na vstávání ve tři ráno? Jak se psychicky popasovat s tím, že mu v živých vstupech za pochodu naskakují počty mrtvých, které musí bez emocí prezentovat divákům? A jak zvládá články v bulváru, které řeší jeho soukromý život?

„Nepříjemné reakce, diskuze a výhružky. To je něco, s čím moderátor musí počítat. Je to prostě součástí jeho práce.“

Jako moderátor se dostal do mnoha stresových situací. Už samotné rozsvícení červeného světla na kameře je stres a adrenalin zároveň. A Tomáš jako milovník adrenalinových zážitků si živé vysílání užívá. Stejně tak vyhledává adrenalin i v soukromém životě, a to nejen na poli pracovním. S dalšími ostravskými dobrodruhy se podílel na překonání světového rekordu ve freedivingu.

„Jsou chvíle, kdy si člověk najednou uvědomí, jak moc si váží svého zdraví, jak je šťastný, že má své blízké. A najednou si cení každé chvíle, kdy tady jsou. To jsou okamžiky, kdy člověk získá jinou perspektivu a pohled na život.“

V médiích se často propírá vztah Tomáše Vzorka, s jeho o dvacet let mladší partnerkou, Táňou Bystroňovou. Skutečnost, že Tomáš má věkově blíže ke své nastávající tchýni než ke své přítelkyni, je pro mnohé bulvární plátky stále žhavým tématem. O to víc žhavým, čím víc je Tomášova partnerka atraktivní, provokativní a ráda publikuje na svých sítích příspěvky, ve kterých je jen spoře oděna a dává na odiv své ženské přednosti.

„S Táňou jsem začal chodit, když mě bylo 37 a jí 17.  Byla to teenegerka a já byl už dospělý chlap. Tehdy s tím mé okolí mělo dost velký problém.“

Tomáš Vzorek

Český novinář a televizní moderátor.  Od roku 2020 je také moderátorem sportovních zpráv CNN Prima News. Předtím působil ve zpravodajství České televize a byl také v na počátku vzniku Televize Seznam. S houslemi procestoval půl světa, jako herec a zpěvák působil v muzikálech Národního divadla moravskoslezského, doma se mu na stěně houpe medaile z mistrovství světa v thajském boxu a s dalšími ostravskými dobrodruhy se podílel na překonání světového rekordu ve freedivingu.

 

Podcast


Spotify iTunes

Partneři podcastu