Vendula Šmídke Kociánová: "Ego nám pořád říká, co máme, nebo nemáme dělat. My ho ale můžeme ignorovat!"

Vendula Šmídke Kociánová: "Ego nám pořád říká, co máme, nebo nemáme dělat. My ho ale můžeme ignorovat!"

Supravodivost. Pojem z kvantové mechaniky, který má ale významný vliv na náš život tady a teď. Na naše prožívání, emoce, bolesti, energii a třeba i na potřebu spánku. Jak se zbavit strachu? Anebo se ho vlastně vůbec nezbavovat?! Co když jsme unavení ze všech sebe rozvojových nástrojů, se kterými se roztrhl pytel? A jak je to s cílenou meditací? Nejen o tom jsme si povídali s Vendulou Šmídke Kociánovou, průvodkyní supravodivým prostorem.

Každý z nás má z něčeho strach. Strach z výšek, strach z pavouků, strach z odmítnutí, strach, že přijdeme o práci a nebudeme mít z čeho zaplatit hypotéku. Snažíme se nacházet techniky, jak se zbavit svého strachu a žít si v klidu a v pohodě. Co když má ale strach v našem životě své opodstatnění? Proč mu nevzdorovat, ale raději jej následovat? A co stane, když se staneme pouze pozorovatelem, nikoliv hybatelem věcí?

„Strach je ukazatelem našeho směru. Není cílem zbavovat se strachu, ale překročit ho. Kde je strach, tam je naše výzva.“

Zklidnění mysli, harmonie a pohoda. Kýžený stav každého z nás. Klíčem k tomuto vnitřnímu pocitu může být třeba meditace. Ale! Možná má meditace úplně jinou podobu. Jak si užívat meditační chvilky v průběhu každého dne? Musí být meditace vymezený čas s hlubokým dechem a zavřenýma očima?

„Meditace může trvat i deset vteřin. Zakoukání se do slunce, stát bosky v trávě, zaposlouchání se do zpěvu ptáků – to všechno je blahodárné. To všechno je způsob meditace!“

VENDULA ŠMÍDKE KOCIÁNOVÁ

Labužnice života, indoorcistka, inspirátorka a průvodkyně supravodivým prostorem. Vztahová terapeutka, která se do povědomí mnohým zapsala svým unikátním konceptem „Vykopávač, čistič, laskač.“ Pracuje s metodou supravodivosti, která svými výsledky boří mnohé mýty a předsudky.

https://vendulakocianova.cz/

https://www.instagram.com/labuznice_vendy/

 

 

Podcast


Spotify iTunes

Partneři podcastu