Dana Sofie Šlancarová: „Během menstruace musí žena odpočívat. Jinak má PMS celý další měsíc!“

Dana Sofie Šlancarová: „Během menstruace musí žena odpočívat. Jinak má PMS celý další měsíc!“

Žena je bytost velmi proměnlivá. Někdy se nálady střídají jako roční období, jenže... ono to má své opodstatnění! Za vším hledej ženu, za vším hledej hormony. Jak pochopit ženské proměny v průběhu jednoho jediného měsíce? Jak se s tím naučit pracovat? Jak nahlédnout ženám do hlavy a pochopit, proč se všechny ty změny dějí a co všechno to obnáší? Jak dopředu předvídat ženskou náladu? Kdy je ideální čas na milostné aktivity, kdy naslouchat a kdy raději vypadnout? A jak mít harmonický partnerský vztah navzdory PMS? O tom jsme si povídali s Danou Sofií Šlancarovou. V podcastu, který je gamechanger pro muže, ale ocení ho i ženy. O cykličnosti, proměnách a pochopení ženského světa.

V průběhu jednoho měsíce se v ženském organismu děje hormonální jízda plná zvratů a divokých otoček. Mění se nálada, emoční prožívání, chuť na milostné aktivity, na sport a mění se dokonce i podoba reakcí na totožnou záležitost. Čím to je? Proč se to celé děje? Proč jsme někdy racionální, klidné a pragmatické a pak najednou emotivní, přecitlivělé a podrážděné? Jak pochopit všechny ty změny, které se dějí? A jak by na to všechno v ideálním světě měli reagovat muži?

„V dynamické fázi je žena hodně v mužské energii. Takže se může klidně stát, že dochází k hádkám a konfliktům, protože jsou muž a žena jako dva kohouti na jednom smetišti.“

Každý člověk reaguje podle svého nastavení a svých emocí. S emocemi, které nás ovládají (jak v životě soukromém, tak i v práci) se ale dá docela hezky pracovat. Všechny ty emoční prožitky a pocity mají svůj důvod. Můžou nás navést na správnou cestu, nebo nás upozornit, že jsme někde, kde vůbec být nemáme. Jak pracovat s emocemi, které se mění i v průběhu ženského cyklu? Jak zvládnout jejich proměnlivou intenzitu a zabránit konfliktům? Kdy je nejlepší čas na řešení problémů a kdy raději vyklidit pole?

„Emoce přicházejí jako nějaký náš kompas. Ukazují nám, že jdeme správným směrem, když jsou pozitivní. Nebo nám taky říkají, že jdeme špatně. Když jsme dlouhodobě naštvaní, máme náladu pod psa, jsme unavení, tak pravděpodobně je v našem životě něco, v čem nejsme úplně správně. A v období před menstruací jsou všechny tyto pocity ještě umocněné.“

DANA SOFIE ŠLANCAROVÁ

Zakladatelka projektu Cyklická žena®, přední česká propagátorka ženské cykličnosti, spisovatelka a nakladatelka, zakladatelka nakladatelství OSULE a e-shopu Lifehacking.store. O cykličnosti píše, přednáší a vzdělává cyklické lektory. Cykličnosti je také věnována většina jejích knih: Balijský deník Cyklické ženy (o tom, jak se cykličnost žije v praxi), Cyklická mapa (úžasný a praktický nástroj pro poznání ženského cyklu), 7 návyků efektivní Cyklické ženy (aneb o tom, co čtenářkám v Cyklické ženě chybělo), Návod na ženy (cyklický bestseller nejen pro muže, jehož spoluautorem je Erik Hutter) – a dnes také Malá velká cyklická dívka Sára (o cykličnosti pro mladé dámy a jejich rodiče). Přeložila a vydala rovněž další knihu Mirandy Gray s názvem Poselství pro ženskou duši, která doplňuje knihu Cyklická žena a velmi láskyplně ženy inspiruje ve všech čtyřech měsíčních fázích. Její vášní je krom psaní také biohacking, lifehacking, fotografování, cestování, unschooling a Joe Dispenza.

dana-sofie.cz / lifehacking.store / cyklickazena.cz / cestyvasne.cz  

Podcast


Spotify iTunes

Partneři podcastu