Zuzana Novotná: „Vonné svíčky, tyčinky a všelijaká vonítka, sice milujeme, ale pro naše zdraví nejsou žádnou výhrou.“

Zuzana Novotná: „Vonné svíčky, tyčinky a všelijaká vonítka, sice milujeme, ale pro naše zdraví nejsou žádnou výhrou.“

Studentka medicíny a propagátorka non-toxic životního stylu. Mladá maminka, která na sociálních sítích předává své poznatky, zkušenosti a rady jako mudrující medička. "Medička mudruje" a mudrovaly jsme spolu i v podcastu Energiemi. Co je to non-toxic? Jaké nešvary se v našich domácnostech nejčastěji objevují? Jak zvládat být bio a eko a neutratit za to přitom horentní sumy? A jak se ze toho všeho nezbláznit?! Nejen o tom jsme si povídaly se Zuzanou Novotnou.

Životní styl a trend „non-toxic“. Cesta, po které se vydává stále více lidí. Důvodů, proč se vydáváme šetrnější a méně syntetickou cestou, je opravdu spousta! Zdraví, potíže s alergiemi, ekzémy, lupénka, astma, nebo zkrátka jen rozhodnutí být laskavější sám k sobě, ke svému okolí a přírodě. S tím ale souvisí taky hledání informací, pročítání složení a naslouchání vlastnímu tělu.

„Etikety čtu ráda, A občas bývám hodně překvapená. Třeba v obyčejném čaji najdeme různé konzervanty, barviva, aromata. A to si vždycky kladu otázku – fakt to potřebujeme? V čaji?!“

Supermarkety a obchody se zdravou výživou praskají ve švech s produkty značkou ,,BIO.“ Tyto výrobky jsou jednoznačně vysoce kvalitní, pro naše zdraví prospěšné a zpravidla i lépe chutnají. V neposlední řadě je „eko“ šetrnější k naší půdě a planetě. Občas se nám ale při pohledu na ceny eko produktů protočí panenky. Jak jít cestou eko, bio, fairtrade, organic, přitom si zachovat zdravý rozum a nepřijít o všechny úspory?

 „Hlavně se nehroutit z toho, že nejsme neustále a pořád bio, eko a non-toxic. Ono to v praktickém životě ani stoprocentně nejde. Takže ideální je pustit se do toho postupně, pravidelně, opakovaně a občas přimhouřit oči a mávnout rukou.“

 

ZUZANA NOVOTNÁ

Studentka medicíny, dvojnásobná maminka, propagátorka životního stylu bez toxinů. Blogerka a influencerka, kterou na sociálních sítích najdeme pod jménem MedickaMudruje. Non toxic, bio, eko, a hlavně zdraví komplexně a na pohodu – to jsou témata, kterými se Zuzka zabývá. A samozřejmě mateřství, životní změny pramenící z onkologické léčby dcery a tipy na to, jak si udržet duševní rovnováhu, i když životní okolnosti nejsou procházkou růžovým sadem. Nejen to sdílí Zuzka na svém profilu a blogu.

 

Podcast


Spotify iTunes