Honza Šádek: „Když nepřestaneš věřit svým snům, výsledek se dostaví!“

Honza Šádek: „Když nepřestaneš věřit svým snům, výsledek se dostaví!“

Příběh Honzy Šádka je téměř k neuvěření. Ilustrátor, výtvarník a nadšený sportovec. Člověk, ze kterého už na dálku srší energie. A přitom si zažil pád na dno, ze kterého by se vyhrabal jen málokdo. Porazil heroin i alkohol. Poznal vězeňskou celu. K cestě nahoru mu pak pomohlo především kreslení, které se pro něj postupně stalo obživou.  V současnosti jeho sláva stoupá směrem vzhůru. Dokonce se stal i externím umělcem pro firmu Faber Castell.

Jak se z mladého kluka a sportovce stane drogově závislý? Jak vypadá život ve vězeňské cele? Jak vzlétnout jako Fénix z popela a splnit si svůj celoživotní sen? A co mu do života přinesly pastelky? Nejen o tom jsme si povídali s Honzou Šádkem.

"Věřte v sami sebe. Věřte svému snu a pracujte na něm. Plnění snů není o povídání. Nikomu nic říkat nemusíte. Jen konejte, věřte a ono se to splní."

 

HONZA ŠÁDEK

Výtvarník, ilustrátor a propagátor tvorby s pastelkou. Ostravák původem z Teplic. Kresbě se intenzivně věnuje poměrně krátkou dobu, Svedla ho k tomu řada životních událostí.  Událostí, které by se daly nazvat očistcem. Jak sám říká „kreslit jsem začal, když mi bylo v životě opravdu nejhůř“.

Honza má za sebou několik úspěšných výstav v Ostravě a Praze. Vytvořil krásné omalovánky pro hospitalizované děti, je autorem výzdoby interiérů dětského domova v Čeladné i nemocnice v Ostravě. Pro ČSAD Ostrava nakreslil historické tahače a autobusy k 70. výročí vzniku společnosti. Jeho výjimečná práce následně zaujala našeho největšího výrobce pastelek Koh-i-noor, se kterým v současné době spolupracuje.

Honza má o své budoucnosti jasno. Dál kreslit a rozvíjet svůj nesporný talent. Jeho snem bylo ilustrovat knihu. A to se mu už plní, aktuálně pracuje dokonce na dvou knihách. Honza je ukázkovým příkladem toho, že když si jde člověk za svým snem, stává se sen realitou.

 

Podcast


Spotify iTunes

Partneři podcastu