Adam Česlík: ,,Sex je pro nás přínosný! K sexuální energii přistupujme vědomě ve svůj prospěch.“

Adam Česlík: ,,Sex je pro nás přínosný! K sexuální energii přistupujme vědomě ve svůj prospěch.“

Spánek, jídlo, pití i sex. Základní potřeby, které významně ovlivňují naše fungování i životní energii. Jak docílit toho, abychom snáze usínali, i když máme hlavu plnou starostí? Co dělat pro to, abychom se budili plní energie? Jak fungují naše vnitřní hodiny a co všechno ovlivňují? Jaké benefity nám může přinést vědomá sexualita? Nejen o tom jsme si povídali s psychologem a zakladatelem systému Performance lifestyle, Adamem Česlíkem.

V posledních letech stále narůstá počet lidí, kteří mají problémy se spánkem. Hlava plná myšlenek a úkolů, večerní koukání na televizi a do mobilů, noční buzení a ranní únava. Z kolotoče nedostatečného spánku a nedostatku energie je přitom relativně jednoduchá cesta.

"Pokud večer koukáme do mobilu, měli bychom zapnout tlumenější odstíny. Každý moderní mobil má tuto funkci, nebo aplikaci. Stačí ji jen zapnout a bude se nám lépe usínat." 

Večerní chutě jsou nepřítelem nejednoho bojovníka za zdravou a štíhlou linii.  Známé přísloví říká: Snídani sněz sám, o oběd se poděl s přítelem, večeři nech nepříteli. Nemusíme jej samozřejmě chápat úplně doslovně. Pravdou ale je, že se v něm skrývá hluboká lidová moudrost ověřená léty a generacemi. Nicméně potvrzují to i mnohé moderní studie. Naši chuť na večerní mlsání, nájezdy na ledničku a „bílý sex“ zase v mnoha ohledech ovlivňuje spánek a světlo.

„Když máme před spaním hlad, nebo nás honí mlsná, stačí utlumit světlo. Blokováním modrého světla dochází i k blokování hladu a chuti k jídlu.“

ADAM ČESLÍK

Vystudovaný psycholog, zakladatel systému Performance lifestyle a holistický poradce pro výživu, zdraví a životní styl, který se posledních 14 let věnuje studiu problematiky lidského zdraví, výkonnosti a vědomí. Za tu dobu s pomocí jeho týmu vydal 30 knih a protokolů, analyzoval a zapracoval desítky tisíc vědeckých studií, uspořádal desítky přednášek, seminářů a aktuálně vede čtvrtý ročník Performance univerzity, kde školí novou generaci holistických poradců pro výživu. V rámci své osobní praxe se Adam zaměřuje na tzv. "problémové klienty", kteří mají zdánlivě problémy na všech úrovních (zdraví, mozek, psychika, well-bieng), a nikdo jim tak nedokáže plně pomoci.

 

Podcast


Spotify iTunes

Partneři podcastu