Aleš Valenta: "Intuice je maják, který mě vede. Zažil jsem spoustu pádů, ale ty v životě potřebujeme. Jenom pády a chyby nás posouvají."

Aleš Valenta: "Intuice je maják, který mě vede. Zažil jsem spoustu pádů, ale ty v životě potřebujeme. Jenom pády a chyby nás posouvají."

Startoval na několika zimních olympiádách, zúčastnil se soutěže Star Dance, kterou taky vyhrál. Výher má ve svém životě evidentně dost! Zvítězil v anketě Sportovec roku a tutéž anketu i uváděl. Do naší historie se ale určitě zapsal nejvíc tím, že jako první člověk na světě skočil trojité salto s pěti vruty a stal se tak olympijským vítězem v akrobatickém lyžování v roce 2002 v Salt Lake City. Aleš Valenta byl hostem podcastu Energiemi! Povídali jsme si o výzvách, které musel překonat, o životních pádech, fuck-upech a taky o tom, jak se z barového tanečníka stal vítězem Star dance. Jak nahlíží na práci sportovních psychologů? Čím se v životě řídí? A proč ho uchvátil molekulární vodík?

Intuice je něco, co se nedá naučit ani natrénovat. Přichází s dlouhodobými zkušenostmi a porozuměním sobě samému. Ve chvílích, kdy se musí sportovec rychle rozhodovat, ať už jde o změnu taktiky nebo reakci na nečekané situace, je právě intuice tím rozhodujícím faktorem, který může ovlivnit výsledek. Čím se nejčastěji řídí Aleš Valenta? Je třeba mít svého psychologa? Jaké ve svém životě zažil pády a co ho vždycky postavilo na nohy?

 „Jenom pády se člověk učí. Když budeme pořád dělat všechno perfektně, nikdy se neposuneme. Posouvají nás jenom chyby.“

V dnešním hektickém světě, kde se neustále honíme za úspěchy a plníme si diář až k prasknutí, je snadné zapomenout na to nejdůležitější, na naší vlastní pohodu. Zvláště pro ty, kdo se pravidelně věnují sportovním aktivitám, je regenerace a odpočinek nezbytnou součástí zdravého a vyváženého životního stylu. Přestože se může zdát, že klíčem k dosažení lepší kondice a výkonu je neustálé trénování a posouvání vlastních hranic, opak je pravdou. Regenerace těla a mysli hraje zásadní roli nejen při sportovních aktivitách, ale i v celkovém fyzickém a psychickém zdraví.  Jaký způsob regenerace a odpočinku volí Aleš Valenta? Proč ho nadchnul molekulární vodík? A jaký je vlastně jeho životní styl?

„Životní styl – co to vůbec je? To, že se hýbu a jím zdravě, to jsou trošku taková klišé, která samozřejmě jsou bezesporu důležitá. Ale životní styl nám vytváří především rodina, přátelé, okolí a ty aktivity, které děláme.“

ALEŠ VALENTA

Aleš Valenta se pro mnohé stal synonymem odvahy, vytrvalosti a inovace. Olympijský vítěz z roku 2002 v Salt Lake City, kde jako první na světě předvedl trojité  salto  s pěti vruty, se nejen zapsal do historie svého sportu, ale také do srdcí mnoha sportovních fanoušků. Je však nejen úspěšným sportovcem, ale také milujícím manželem a otcem. Se svou manželkou Elen má dvě děti, se kterými rád tráví svůj volný čas. Rodina pro něj vždy byla a stále je pevným zázemím a zdrojem motivace.

Jednou z nejnovějších oblastí, kde Aleš uplatňuje svůj inovativní přístup, je jeho spolupráce s molekulárním vodíkem. Tento průkopnický přístup k regeneraci            a zlepšování fyzické kondice ho zaujal svou vědecky podloženou efektivitou. Molekulární vodík je známý svými silnými antioxidačními vlastnostmi, které pomáhají při regeneraci svalů, zlepšují energetickou hladinu a celkovou vitalitu. Aleš  pravidelně sdílí své zkušenosti a poznatky o této inovativní metodě, čímž inspiruje nejen sportovce, ale i širokou veřejnost k tomu, aby dbali na své zdraví a hledali nové, efektivní způsoby, jak zlepšit kvalitu svého života.

Aleš Valenta zůstává ikonou nejen ve světě sportu, ale i jako osobnost, která se nebojí překračovat hranice a hledat nové cesty. Jeho životní příběh je inspirací pro všechny, kteří touží po úspěchu a zároveň hledají rovnováhu mezi kariérou a osobním životem. Ať už na sněhu, ve vzduchu, nebo v oblasti zdraví. Aleš stále dokazuje, že s vášní a odhodláním je možné dosáhnout výjimečných věcí.

 

Podcast


Spotify iTunes

Partneři podcastu