Barbara Šušková: „Meditace neznamená mít v hlavě prázdno.“

Barbara Šušková: „Meditace neznamená mít v hlavě prázdno.“

Občas se stane, že máme plnou hlavu povinností, práce a úkolů. Myšlenky lítají jako zběsilé a nedokážeme na chvíli vypnout. V tu chvíli se doporučuje meditace. ALE?! Co je to vlastně ta meditace? Existuje způsob, jak uklidnit hlavu za každé situace? I když máme ukázkový „den blbec“? Nejen o tom jsme si povídali s lektorkou meditačních technik Barborou Šuškovou.

Najít si své životní poslání není lehký úkol. Někomu se to povede dříve a někomu vůbec. Někdo má však svou životní cestu předurčenou. Barbaru vedla od malička k seberozvoji její maminka. Když jednou odjela na meditační workshop, změnil se jí život. Lektor si ji vybral, aby se za ním jela učit do Indie. 

„Bylo mi 18 let. Chodila jsem na gymnázium. Řekla jsem, že do Indie určitě nepojedu. Smrad, špína, fuj.... O tři měsíce později jsem seděla v letadle. Rodina ani okolí tomu dlouho nebyli nakloněni. Nechápali mě. Nevzdala jsem se 13 let a teď žiju svůj sen.“

Když se člověk rozhodne jít duchovní cestou, může být svým okolím vnímán tak trochu „jinak“. Rozdílné myšlení a pohled na svět se liší téměř v každé skupině lidí. Začít na sobě a na svém duševním zdraví pracovat si ale žádá velké odhodlání a především disciplínu.

„Je v pořádku myslet jinak. Jde v podstatě o evoluci, když vystoupíme ze vzorců chování své rodiny a okolí. Neznamená to, být nenormální nebo divný.“

BARBARA ŠUŠKOVÁ

Učí druhé meditovat a zvládat jejich mysl. Studovala prastaré rukopisy v Indii a meditační techniky v nich obsažené. V roce 2016 vznikl projekt Univerzita duše. Od roku 2020 tvoří autentické programy zaměřené na meditace a zvládání životních výzev. Nyní učí také techniky zvládání manipulace a posílení mentální kapacity.

„Všechno, co vytvářím vychází skrze mě. Jsem to já. Nikoho nekopíruji.“

https://barbarasuskova.cz/

Podcast


Spotify iTunes

Partneři podcastu