Barbara Šušková: „Se správnou afirmací se cítíš krásná i u talíře s knedlíky!“

Barbara Šušková: „Se správnou afirmací se cítíš krásná i u talíře s knedlíky!“

S mantrami, afirmacemi a motivačními citáty se roztrhl pytel. Jaký je ale rozdíl mezi mantrou a afirmací? Jak pouze nečíst moudra, ale zavést opravdové změny do svého života? Příjemně, nenásilně, s nadhledem a úsměvem... Jaký je rozdíl mezi pozitivně nastavenou myslí a sluníčkařením? Kdo je to zavděčovač a proč nebýt hodnou holkou? Nejen o tom jsme si povídali s lektorkou meditačních technik a průvodkyní ke klidné mysli Barbarou Šuškovou.

Seberozvoj, práce s emocemi, terapie a odkrývání traumat.  Kouzelné fráze, které se na nás sypou ze všech stran. Obchody jsou přeplněné seberozvojovými knihami, na sociálních sítích čteme motivační citáty a hluboké pravdy, kterými bychom se měli řídit. Ale jak? Jak jenom nečíst a nekoukat, ale opravdu praktikovat v životě? Jak zvládnout náročné situace v práci, doma, nebo kdekoliv jinde? A co dělat, když už je toho příliš a někdo nás opravdu na**re?!

„Pokud mě něco štve, já mám problém. Pokud tebe něco štve na mě, tak ty máš problém se mnou. Je fajn si uvědomit, co konkrétně v nás bolí. Na co jsme zaťukali a co jsme otevřeli.“

Spousta z nás má potřebu plnit očekávání společnosti, rodiny, přátel i blízkého okolí.  Starat se o ostatní, přizpůsobovat se a snažit se vyhovět těm, kteří to potřebují. Většinou, ale odměna za to nepřichází, a naopak se dostavují pocity únavy, nenaplnění, roste vztek a pocit, že nikdo nevidí, co všechno děláme. Jak z toho ven? Proč máme takovou potřebu zalíbit se ostatním? Co je to „syndrom hodné holky“? A kdo je to zavděčovač?

„Zavděčovač je člověk, který zapomíná na sebe, na své hodnoty, na své hranice.  A to jen pro to, aby se zalíbil jiným. Stále si myslí, že když udělá pro jiné více, přijde odměna. A nic takového se nikdy neděje.“

BARBARA ŠUŠKOVÁ

 Učí druhé meditovat a zvládat svou mysl. Studovala prastaré rukopisy v Indii a meditační techniky v nich obsažené. Od roku 2020 tvoří autentické programy zaměřené na meditace a zvládání životních výzev. Vyučuje také techniky zvládání manipulace a posílení mentální kapacity. Využívá nejnovějších výzkumů na poli vědy, opírá se o dlouholeté zkušenosti při vedení a motivace lidí. Fascinuje ji práce s myslí, kritické myšlení i samotná hloubka meditace. 

www.barbarasuskova.cz

„Všechno, co vytvářím vychází skrze mě. Jsem to já. Nikoho nekopíruji.“

 

 

 

Podcast


Spotify iTunes

Partneři podcastu