Eva Červenková: „Rychlost našeho metabolismu může ovlivnit i to, jak sedíme!“

Eva Červenková: „Rychlost našeho metabolismu může ovlivnit i to, jak sedíme!“

Někdo má rychlý metabolismus a jiný zase přibere z každého kousku jídla. Je tomu opravdu tak?! Nebo je to další fáma, kterých už na internetu koluje spousta? Je rychlost našeho spalování dána genetikou? Jak můžeme nastartovat „líný metabolismus“? Jaký efekt má na naše tělo pití kávy? A jak nakopnout náš organismus k rychlému spalování a hubnutí? Nejen o tom jsme si povídaly s Evou Červenkovou.

Lidské tělo je až z 80 % složeno z vody, a proto je nezbytné ji řádně doplňovat. Pitný režim a dostatek tekutin se tak omílá stále dokola. Máme denně vypít dva litry tekutin, nebo tři? Pít po ránu vodu s citrónem? Dělat si kouzelnou šťávu z řapíkatého celeru, která nás zbaví všech neduhů? Nebo vsadit na elixíry a nápoje, které nám doporučují celebrity a influenceři na sociálních sítích?

„O pitném režimu se toho napovídala už spousta. Každý rok se objeví nějaký trend a zázračný nápoj. Základem je ale voda. Obyčejná voda. Tu naše tělo potřebuje ze všeho nejvíc.“

Káva je pro mnohé z nás nedílnou součástí dne. Milujeme její chuť i vůni, která v nás evokuje pohodu a odpočinek. Milovníkům kávy jistě plesá srdce, když se objevují stále nové studie, které potvrzují její blahodárný vliv na zdraví. Spousta antioxidantů, snížení rizika nemoci srdce a cév, zlepšení naší paměti, a hlavně příliv energie. Jaký vliv má kofein na naše tělo? Má káva jen přínosy a benefity, nebo bychom si měli hlídat počet vypitých káv? Kdy si kávu ideálně dopřávat?

„Káva zrychluje metabolismus. Stejně tak i zelený čaj. Nápoje, které obsahují kofein, dokáží naše spalování urychlit.“

 

 

EVA ČERVENKOVÁ

 Výživová poradkyně a koučka zdravého životního stylu, maminka, podnikatelka, zakladatelka FB skupinky Špagetka, kde sdílí inspiraci na rychlé a zdravé vaření, recepty i tipy pro udržitelné hubnutí.

Autorka online kurzů o zdravém stravování a hubnutí, nadšená propagátorka všeho zdravého a milovnice přírody, jídla a sportu. „K hubnutí vedu ženy prostřednictvím změny životního stylu, jsem zastáncem přirozených potravin a pestrého jídelníčku. Respektuji individualitu a baví mě se na lidské tělo dívat z celostního pohledu a zkoumat jej ze všech jeho aspektů. Zvláště u žen, se kterými pracuji nejvíce, vnímám, jak je důležitá sebeláska, práce s volným časem, motivací i odpočinkem. Hledám souvislosti se zdravím ve všech oblastech života od emocí až po úklidové prostředky v domácnosti. Se ženami společně měníme životní styl, abychom byly zdravé a spokojené ve svém těle. Teprve až jsme spokojené vnitřně my, můžeme dělat šťastné i ty kolem nás.“

 

Špagetka - do linie zdravě hravě

https://www.facebook.com/groups/spagetka/

Eva Červenková - výživová poradkyně, koučka zdravého životního stylu

https://www.facebook.com/SpagetkaDoLinieZdraveHrave/

 

 

Podcast


Spotify iTunes