Karel Fousek: „Menstruace nemá bolet!“

Karel Fousek: „Menstruace nemá bolet!“

Menstruace. Přirozený ženský cyklus, který je pro mnohé ženy omezující, ne úplně radostný, a pro některé dokonce i velmi bolestivý a nepříjemný. Je bolest nedílnou součástí periody? Co je „normální“ a kdy už bychom se měly obrátit na odborníka? Co je to pánevní dno a jaký vliv má na milostné prožitky? A jak moc je sex důležitý pro zdravé fungování ženského organismu? Nejen o tom jsme si povídali s celostním gynekologem a porodníkem Karlem Fouskem.

Bolest břicha, hlavy, teplý polštářek v podbřišku a studený obklad na čele. Klišé, které panuje směrem k menstruačním bolestem. Skutečnost je ale taková, že menstruace nemá bolet! Její průběh má být plynulý, pokojný a pro ženu nijak zvlášť zatěžující. Proč je všeobecně přijímáno, že menstruace bolí? Co vlastně bolest působí? A jak moc se na prožívání menstruace podílí psychika?

„Psychika zásadním způsobem ovlivňuje naše zdraví i průběh menstruace. Odráží náš přístup k sobě, jak se vnímáme, co si o sobě myslíme v nejhlubším nitru. To vše se propisuje do našeho celkového zdraví i průběhu periody.“

 Pánevní dno. Pojem, se kterým se setkáváme stále častěji. Za mnohé naše ženské obtíže, údajně může, pánevní dno! Co to, ale vlastně vůbec je? Máme ho posilovat, nebo uvolňovat? Jak velký vliv má pánevní dno na průběh periody? A jak moc ovlivňuje milostné prožitky a partnerské radosti?

„Práce s pánevním dnem přináší větší rozkoš ženě i muži.“

 

 

KAREL FOUSEK

 Celostní gynekolog a porodník, který hovoří o propojování těla, emocí a mysli. Ve své práci se snaží integrovat poznatky a postupy z mnoha různých oborů tak, aby péče o ženy a jejich zdraví byla co nejkomplexnější. Fyzioterapie, psychoterapie, funkční medicína, inovativní využití psychedelik a mnoho dalších přístupů v jeho pojetí vhodně doplňuje znalosti západní medicíny, překonává její hranice a umožňuje dosáhnout skutečného vyléčení i mnoha chronických onemocnění.V současnosti plánuje otevření zcela nové kliniky celostní gynekologie a porodnictví v Ostravě, kde bude tento unikátní koncept zdravotní péče aplikovat v praxi. Plánovaný termín otevření je na podzim roku 2023.

https://www.instagram.com/celostni_gynekolog/

Podcast


Spotify iTunes

Partneři podcastu