Karolína Hřivnáč Rycková: „U pole dance jdou svršky velmi rychle dolů. Víc kůže lépe drží.“

Karolína Hřivnáč Rycková: „U pole dance jdou svršky velmi rychle dolů. Víc kůže lépe drží.“

Pole dance, sport, který umí posílit svaly, vytvarovat ladné křivky, ale taky dokáže pořádně zvednout sebevědomí. Naučit se přijímat ve své ryzí podobě. Je to uměni, forma relaxace, uvolnění, ale taky pohyb plný vášně. Jak se tváří společnost na tanec u tyče? Jaký je rozdíl mezi poledance a striptýzem? Může tato sportovní disciplína změnit život? Nejen o tom jsme si povídaly s lektorkou pole dance a jógy, Karolínou Hřivnáč Ryckovou.

Stále existují předsudky o tom, že pole dance je erotický tanec u tyče. Ve filmech vidíme ženy, které tančí v nočních barech a tento předsudek je do nás tak hluboce zarytý, že možná nevnímáme skutečnost podstatu poledance. Tanec, který je fyzicky náročný, stává se životním stylem, vášní, uměním i terapií sebelásky. Jak se společnost tváří na dívky a ženy, které tančí u tyče? V čem je tento tanec specifický? A podle čeho se pozná poledancerka, kterou tento sport pohltil?

„Poledancerku poznáš podle fotek. Na všem dělá šňůry a všude si vytahuje nohu za hlavu.“

Sporé oblečení, lehká extravagance a odhalené tělo. Provokativní a svůdný oděv. Faktory, které mnohé dívky a ženy odrazují od toho, aby se pustily do vášně jménem poledance. Nicméně právě tento druh pohybu učí ženy, jak se přijímat takové, jaké jsou. V čem spočívají nejobvyklejší bloky žen, které by si přály tančit pole dance? Proč je právě tento sport instantní injekcí sebevědomí? A jak se naučit přijímat své tělo v jeho ryzí podobě?

“Pole dance ženy učí uvědomit si své přednosti. Učí je akceptovat a přijímat se ve své pravé podobě.“

KAROLÍNA HŘIVNÁČ RYCKOVÁ

Lektorka Poledance, Aerial hoop, Exotic a Chairdance. Věnuje se józe, kterou také vyučuje. Je majitelkou studia Prostě se hýbej. Miluje tanec, pohyb, asány, svého syna, muže a Aperol. Se svými klientkami řeší nejen tanec, pohyb a tělo, ale také sebepřijetí a sebeuvědomování. Zastává názor, že každá žena je krásná taková, jaká je. Nehledě na váhu, věk, nebo třeba znamení zvěrokruhu.

 

Podcast


Spotify iTunes