Kristýna Paulus: „Jsme otroci obrazovek, ztrácíme sílu i vztahy.“

Kristýna Paulus: „Jsme otroci obrazovek, ztrácíme sílu i vztahy.“

Povídání s úžasnou ženou, která při sdílení jógy vychází z kombinace principů ajurvédy a tantrické hatha jógy. Jak vůbec k józe sama přišla? Proč se přestěhovala na Kostariku? Jak vnímá svět plný ezo guru a spirituálních šarlatánů? A jak poznat, kdo opravdu pomáhá, a kdo chce jen vysosat peníze? Proč bychom si měli dát jednou za čas detox od sociálních sítí? A jaký vliv mají telefony na naše vztahy? Nejen o tom jsme si povídali s Kristýnou Paulus.

Jóga je klíčem k harmonii těla a duše. Pomáhá nám nejen uvolnit svaly, ale najít i vnitřní klid a harmonii. V dnešním světě, kdy trávíme hodiny u počítačů a mobilů, ztrácíme energii úplně zbytečně. Často pak nemáme sílu na skutečné vztahy, skutečné prožitky a budování pevných vazeb. Místo úsměvů a rozhovorů s blízkými sjíždíme nekonečné zprávy na displeji, scrollujeme a koukáme na nové reels. Proč máme v ruce raději mobil, než abychom si povídali se svými nejbližšími? Proč se po práci u počítače cítíme tak unavení? A měli bychom si dát pravidelně detox od sociálních sítí?

„Oči jsou spojeny s čakrou Manipúrou. To je oheň. Obrazovka je taky jistým projevem elementu ohně. Moje oči taky. Zrakem dávám pryč svou energii. Proto je mnoho lidí vyčerpaných. Protože buď koukají do počítače, do telefonu, nebo do televize. My jsme z toho unavení a potom nemáme prostor, chuť a sílu budovat si své kvalitní vztahy s lidmi, kteří sedí vedle nás.“

V dnešní uspěchané době často ztrácíme skutečnou blízkost. Trávíme hodiny před obrazovkami telefonů, jsme ponoření do sociálních sítí a vytváříme si virtuální vztahy, které nemají skutečnou hloubku. Místo opravdových rozhovorů se spokojíme s lajky a komentáři. Jak začít víc vnímat přítomnost druhého? Jak si užívat „tady a teď,“ nehledě na to, co se děje na internetu a co nám (jen zdánlivě) uniká? A proč se někdy (často!) vykašlat na fotky a užívat si chvíle přítomného okamžiku a blízkosti?

„Rodina je na prvním místě. Lidé, kteří sedí vedle mě, jsou přednější než fotka na Instagram, že tady spolu sedíme. Vnímat a být v přítomnosti s člověkem, který mi dává to nejvíc, co mi může dát. A to je jeho čas.“

KRISTÝNA PAULUS

Akreditovaná lektorka jógy, která sdílí techniky, jež jsou prověřeny tisíciletou tradicí, a které jsou předávány z učitele na žáka. Je lektorkou pro ty, kteří jsou otevřeni žít v plnosti – změnit to, co je potřeba a užívat si toho, co život nabízí. Kristýna je šťastnou maminkou tří dětí a se svým mužem Danielem šíří poselství jógy, ajurvédy, jyotishe a věnují se systematickému vedení včetně meditací a manter. Učí své klienty práci s myslí, tělem, dechem a vedou je ke šťastnějšímu a spokojenějímu životu ve všech rovinách.

https://www.paulus.yoga/

https://www.instagram.com/paulus.yoga/

Podcast


Spotify iTunes

Partneři podcastu