Veronika Allister: „Jádrem dlouhověkosti jsou vztahy.“

Veronika Allister: „Jádrem dlouhověkosti jsou vztahy.“

Veronika Allister. Biohackerka, která ráda zkoumá svět za hranicemi možného. Veronika patří mezi špičku ve svém oboru a založila projekt Systers, který se zaměřuje na optimalizaci ženské fyziologie. Proč je tak úžasné být ženou? A proč bychom měli vnímat ženské tělo jako Ferrari? Jak moc se naše vztahy odráží ve fyzickém zdraví i psychickém prožívání? Proč bychom měli koukat na západy slunce? A co je to vlastně ten biohacking?! Nejen o tom jsme si povídaly v dalším podcastu Energiemi!

Dlouhověkost, slovo, které zní jako z pohádky o elixíru mládí. Ale co když to není jenom sen a fantazie? Biohacking je moderní přístup, jak si vylepšit život. A překvapivě to není jen o technologii a suplementaci. Velkou roli hrají i vztahy. Co jsou základní pilíře dlouhověkosti? Jak moc velkou roli hraje stravování? A proč bychom si měli opečovávat a hýčkat vztahy, které máme?

„Jádrem dlouhověkosti jsou vztahy. Když se podíváme do Blue Zones, modrých zón, kde se lidé dožívají nejvyššího věku, tak vidíme, že jídlo a pohyb jsou hodně důležité. Ale to nejdůležitější je smysl v životě a vztahy.“

 Biohacking je novodobý fenomén. Využívá moderních technologií a vědy ke zlepšení našeho těla a mysli. Patří sem například sledování spánku, meditace nebo speciální strava. Zároveň, ale taky zohledňuje moudrost našich předků a praktiky, které jsou odzkoušené tisíciletou historií. Biohacking může znít složitě, ale v podstatě jde o to, jak co nejlépe pečovat o sebe samého. A součástí péče je nejenom kvalitní jídlo a dostatek spánku, ale taky pohyb. Jak velkou roli hraje pohybová aktivita v našem fyzickém zdraví? A jaký vliv má na psychiku? Musíme trávit každý den v posilovně? Můžeme být fit, i když třeba nesnášíme běh a činky?

„Hýbat se! Ne nutně chodit do posilovny, na jógu, nebo na pilates. Klidně i to, ale hlavně se hýbat pořád. Zvednout se, udělat pár kroků, protáhnout se, udělat si dřepy. Pohyb je základ, aby všechno správně fungovalo a proudilo. Pohyb a voda. To jsou základní elementy našeho fungování.“

Každý měsíc procházíme fázemi, které ovlivňují naši náladu, energii a zdraví. Když se naučíme vnímat tyto změny, můžeme je využít ve svůj prospěch. V období menstruace je ideální čas na odpočinek a regeneraci. Naopak v ovulační fázi jsme plné energie a kreativity. Jak více vnímat výhody, které plynou z cykličnosti? Jak si užívat menstruaci bez bolesti? A proč bychom měli k ženskému tělu přistupovat jako k tomu nejluxusnějšímu autu, ve kterém můžeme zažít divokou jízdu, poklidnou cestu, radost, euforii i hřejivé vrnění?

„My ženy máme úžasnou fyziologii. Být ženou je velký dar. Ale je třeba vědět, jak tohle úžasné auto funguje. Než si žena uvědomí, že má Ferrari a že je zapotřebí mu dávat to správné palivo, tak to může chvíli trvat. Protože tohle nás ve škole nikdy neučili.“

 

VERONIKA ALLISTER

Veronika Allister je průkopnice v oblasti biohackingu a zakladatelka projektu Systers, který se zaměřuje na optimalizaci ženské fyziologie a well-being. Je autorkou dvou knih, které čtenářům nabízejí „mapu“, jak se orientovat v oblasti lidského zdraví z pohledu biohackingu. Veronika je známá svým inovativním přístupem a neustálým objevováním nových možností, jak zlepšit lidský život.

SYSTERS.BIO

Systers je unikátní projekt, který se zaměřuje na zdraví a pohodu žen. Cílem projektu je poskytnout ženám nástroje a znalosti, jak optimalizovat svou fyziologii a dosáhnout maximálního well-beingu. Systers propojuje moderní vědecké poznatky s praktickými tipy, jak žít zdravější a šťastnější život.


https://www.systers.bio/

Podcast


Spotify iTunes

Partneři podcastu