Markéta Kaplanová: „Neexistuje žádné zdravé a nezdravé jídlo.“

Markéta Kaplanová: „Neexistuje žádné zdravé a nezdravé jídlo.“

Pohyb je nedílnou součástí našeho života. V dnešní době ale více sedíme u počítače, jezdíme autem, výtahem a přirozený pohyb se pozvolna vytrácí. Jak do svého života zakomponovat pohybové aktivity? Jak si na ně udělat čas v hektickém denním rytmu? Jak vytrvat a neztratit motivaci? A co je vlastně důležitější – pohyb, nebo jídlo?! Nejen o tom jsme si povídaly s fitness trenérkou, výživovou koučkou a taky šťastnou mámou Markétou Kaplanovou.

Člověk je ze své podstaty bytost líná. Přirozeně hledáme spíše způsob, jak odpočívat a najít řešení, jak si věci a úkony ulehčit, abychom nemuseli vynakládat více práce a úsilí, než je nezbytně nutné. Abychom se cíleně pustili do sportu a pohybových aktivit, musíme k tomu mít pádný důvod. V tu chvíli je i samotný pohyb snazší, zábavnější, stane se zdrojem radosti a je pravděpodobnější, že v něm setrváme.

„Život je pohyb. Pohyb je život. Důvodů, proč se hýbat, je spousta. Je to naše přirozenost.  Má vliv na naše zdraví, na naši psychiku a taky na to, abychom se cítili dobře ve svém těle.“

Většina z nás nosí na ruce, takzvané, chytré hodinky. Díky nim máme přehled, kolik kroků ujdeme, kolik kilometrů uběhneme, kolik pater vyšlapeme a kolik spálíme kalorií. Hodinky jsou proto skvělým pomocník při tréninku a hubnutí. Skvělý pomocník, ale zlý pán. Můžou fitness hodinky skýtat i nějaké nebezpečí? Jsou přesné? A co když jim přikládáme mnohem větší váhu, než bychom měli?

„Krokoměry a chytré hodinky nejsou přesné. Můžou být skvělým motivátorem a hnacím motorem, ale nejsou směrodatné. Pokud je využíváme tím správným způsobem, můžou být skvělým pomocníkem. Jestli ale neustále koukáme na to, co jsme už zvládli, nezvládli, nebo co ještě musíme zvládnout, může nám z toho trošku hrábnout.“

 

Markéta Kaplanová

Osobní trenérka, motivátorka a taky výživová koučka. Maminka dvou holčiček, která umí skloubit mateřství se zdravým životním stylem, fitness, a to všechno s pořádnou dávkou humoru a nadhledu. Na svých sociálních sítích publikuje tipy na zdravé recepty a cvičení v tom správném provedení. Zároveň u ní najdete taky videa a příspěvky, ve kterých si ze života (a taky sama ze sebe) umí udělat pořádnou pr..l!

https://www.instagram.com/marketkaplanova_/

 

Podcast


Spotify iTunes

Partneři podcastu