Raego: „Nenáviděl jsem svůj život, ale nikdy jsem se nevzdal. Teď žiju svůj sen.“

Raego: „Nenáviděl jsem svůj život, ale nikdy jsem se nevzdal. Teď žiju svůj sen.“

Šikana, rasismus, obezita a nelehké dětství stojí za jeho úspěchem a slávou. Vážil 130 kg, čůrali mu do bot a svůj život nenáviděl. Rozhodl se proto změnit nejen svůj vzhled, ale celý způsob života. Jako nezávislý zpěvák dosáhl mnoha úspěchů a má obrovskou fanouškovskou základnu. Jak se vypořádal s šikanou na střední škole? Proč se styděl za svůj původ a jak dokázal proměnit svoje sny ve skutečnost? Nejen o tom jsme si povídali s Ladislavem Phamem alias Raegem.

Úspěch a sláva se dnes neodpouští, jak se říká. To, že za tím stojí náročné dětství, spousta práce, a především víra v sebe samého, už vidí jen málokdo. Mít smíšený původ, za který se stydíte, protože vás doprovází celé dětství rasová stereotypizace a šikana, je něco, co by od úspěchu odradilo spoustu lidí.

„Nenáviděl jsem svůj život, nutili mě, abych se za svůj původ styděl. Bral jsem mámě make-up, abych se udělal světlejším.“

Důležité je se nevzdávat, jít si za svými sny a přijmout sám sebe.

„Rozhodl jsem se pro změnu, protože už jsem byl unavený z toho být terčem posměchu. Nikdy jsem se nevzdal. Přijal jsem sám sebe jako člověka, který je souborem několika vlastností, nejen vzhledu.“

Raego se narodil se do smíšeného manželství vietnamského inženýra a české podnikatelky. Jaký má nyní, po náročném dětství, kdy si ho za to dobírali, vztah k vietnamské komunitě, jazyku a kuchyni?

„Vietnamská kuchyně je skvělá, táta ji často dělal. Já jsem špatný kuchař. Jsem rád, když si udělám vajíčka.“

LADISLAV RAEGO PHAM

Zpěvák, moderátor a herec pocházející z Kladna. Narodil se do smíšeného manželství vietnamského inženýra a české podnikatelky. V dětství trpěl obezitou a na střední škole ho šikanovali. Splnil si svůj sen a začal se živit hudbou jako nezávislý umělec. O svém životě napsal knihu „Věř, běž a dokážeš.“ Svůj název nese podle ikonického Raegova motta, které má přes 300 lidí dokonce vytetováno.

Podcast


Spotify iTunes

Partneři podcastu