Jiří Černota: „Pokud jsou nemocní jedinci, tak je nemocná celá společnost.“

Jiří Černota: „Pokud jsou nemocní jedinci, tak je nemocná celá společnost.“

Vůně, oleje, esence, příroda, podnikání a úspěšná firma – tohle všechno má jednoho společného jmenovatele – Jiřího Černotu. O životních příležitostech. O začátcích podnikání, které budujete od píky. O tom, jak se dostal od stavebnictví k vůním a esenciálním olejům. Co je osobní franšíza? A co si z cestování můžeme odnést nejen do běžného života, ale taky do byznysu a podnikání?

Vyrábí přírodní produkty, které podporují člověka na jeho cestě za zdravým a šťastným životem. Protože zdravý organismus a spokojená mysl se navzájem ovlivňují. Nejen na tělo, ale i na duši se zaměřuje jak jeho firma, tak Jiří Černota osobně.

„Zdravý člověk je takový, který je v harmonii, je ve své síle, je kreativní a není zatoxikovaný. Je zdravý ve všech úrovních – zdraví těla, zdraví mysli a zdraví ducha. Především esenciální oleje, které jsou naším hlavním prvkem, na všech těchto úrovních působí. Jestliže jsou nemocní jedinci, tak je do jisté míry nemocná i společnost.“

Duchovního člověka, který má rád jógu, filozofii a zdravý životní styl si těžko umíme představit v čele úspěšného prosperujícího podniku. Jak se dá propojit duchovno, příroda a byznys?

„Duchovní nemusí být jenom ten, který je odloučen od světa a medituje někde v lese. Může takový být i člověk, který vede běžný každodenní život spojený s prací, povinnostmi a byznysem.“

Jaký je smysl života a jaký smysl má naše práce a počínání? Filozofické otázky, které si lidé pokládají už od nepaměti. Práce ale nemusí být jen honbou za penězi, i když i ty jsou potřeba. Dá se říct, že když děláme smysluplnou práci, vedeme pak i smysluplný život?

„Narodili jsme se, abychom pracovali. Ale jen pokud hovoříme o práci, která má smysl a která má opravdu smysluplné začlenění ve společnosti. Jsme komplikovaná společnost a jsme závislí na práci druhých lidí. Naše firma je taková – spojuje zdraví, radost a pomáhá ostatním. Jsem rád, že mi osud umožnil dělat něco, co je nabyto smyslem.“

JIŘÍ ČERNOTA

V oblasti zdravého životního stylu se pohybuje už dvě desítky let. Jeho vášní je cestování, filozofie, hledání podstaty bytí, ale také vůně. K těm přičichl zejména při svých cestách Indií. Tam se také zrodila láska na první pohled k esenciálním olejům. Díky této lásce pak vznikl BEWIT – úspěšná firma, která vyrábí stoprocentní přírodní produkty a vonné oleje. 

www.bewit.love

 

Podcast


Spotify iTunes

Partneři podcastu