Kristýna Rubišarová: ,,Odličovací ubrousky vyhoďte do koše, tam patří. Ne na naši pleť.“

Kristýna Rubišarová: ,,Odličovací ubrousky vyhoďte do koše, tam patří. Ne na naši pleť.“

Jaké jsou nejčastější chyby a omyly, kterých se dopouštíme při péči o pleť? Jsou odličovací ubrousky skvělým pomocníkem? Je retinol opravdu taková kosmetická hvězda nebo je to jen další promyšlený marketingový trik? Co nejúčinněji zabrání tvorbě vrásek? A jak je to s non toxic kosmetikou? Nejen o tom jsme si povídaly s vizážistkou, majitelkou salonu Ateliér 7 a zakladatelkou projektu online diagnostika pleti, Kristýnou Rubišarovou.

Být stále mlád. To by si přál nejspíš každý z nás. Neradostným faktem ale je, že přirozené stárnutí naší pokožky začíná už před třicátým rokem našeho života.A faktory, které samotný proces stárnutí urychlují, těch je spousta. Kouření, nedostatek spánku, nekvalitní stravování stres. Existuje nějaký způsob, jak zabránit tvorbě vrásek? A dají se vyzmizíkovat ty, které už máme? Je jedinou cestou k vypnuté pleti botox a injekce?

„Pokud se chceme zakonzervovat a zůstat mladé, nosme krémy a make-upy s ochrannými faktory. Vitamín D nám sice prospívá, ale přímé slunce pokožce jednoznačně škodí.“

Retinol si vysloužil pověst látky, která umí efektivně zpomalit příznaky stárnutí. S jeho naordinováním, ale rozhodně nemusíte čekat až do chvíle, kdy se vám vrásky začnou prohlubovat. Pro koho je vhodný? Jak začít s jeho dávkováním?  Na co bychom měli před první aplikací pamatovat? A je retinol opravdu taková kosmetická hvězda nebo je to jen další promyšlený marketingový trik?

„Je vědecky dokázáno, že retinol dokáže nejenom zvrátit známky stárnutí, ale taky jim dokáže účinně předcházet. Retinol není jen jeden z kosmetických trendů, je to látka se skvělými účinky.“

 KRISTÝNA RUBIŠAROVÁ

Vizážistka, majitelka salonu Ateliér 7 a zakladatelka projektu online diagnostika pleti. Na svém instagramovém profilu se snaží bořit mýty v péči o pleť a učit lidi pečovat správně o svou pokožku.

https://www.atelier-7.cz/

 

Podcast


Spotify iTunes

Partneři podcastu