"Markéta Strnadová: Chuť na milování a umění ho prožít. To je stav, do kterého se dá přepnout."

"Markéta Strnadová: Chuť na milování a umění ho prožít. To je stav, do kterého se dá přepnout."

Dnešní svět je plný zajímavých rad v oblasti intimity. Víme o tantře, o potravinách, které zvýší naše libido, můžeme si zakoupit mnoho sexuálních pomůcek, které opepří náš milostný život. Jenže, co když za problémy s milováním nestojí ani špatná výživa, ani ochablé tělo, ani životní stereotyp po boku stejného partnera? Nejen o tom jsme si povídaly s fyzioterapeutkou Markétou Strnadovou.

Bolesti zad, bolesti kloubů, sedavý způsob zaměstnání a hlavně, všudypřítomný stres. To všechno se do nás zapisuje a ovlivňuje každý náš den. Naši náladu, spánek, chuť do života, do sportovních aktivit i těch milostných. Jak se rychle a jednoduše zbavit fyzických bolestí? A jak se popasovat s těmi psychickými?

"Nepotřebujeme léky a komplikovaná řešení. Většinou jen přehlížíme věci, které jsou jasné a zřejmé. Dnešní člověk si ze všeho nejvíc potřebuje odpočinout."

Psychika a tělo fungují jako spojené nádoby, a proto se psychický stav odráží na našem zdraví a naopak. Jak velký vliv mají emoce na náš pohybový aparát? Co se skrývá za bolestí zad? A jak se dá jednoduše přepnout ze „stresového módu“ do příjemného naladění?

„Když spěcháme a jsme ve stresu, máme tendenci vystrčit hlavu a ramena před zbytek těla. Jakmile si to uvědomíme a vyrovnáme se, najednou začneme jinak vnímat. Zlepší se nám nálada i pohled na svět. Rázem jinak nahlížíme i na samotnou stresovou záležitost.“

 

MARKÉTA STRNADOVÁ:
Fyzioterapeutka s přesahem do celostní medicíny a osobního rozvoje. Autorka terapeutického systému „Vyprošťovák“ (www.vyprostovak.com), který léčí bolesti pohybového aparátu, a to už za 10 minut cvičení denně. 

Ve svých článcích a videích (www.marketastrnadova.cz) sdílí praktické návody, jak se uzdravit z bolestí nejen na těle, ale i na duši. V roce 2022 vydala knihu Z lásky k pohybu (www.marketastrnadova.cz), která předává celé její know-how a vysvětluje nejen to, jak naše bolesti vznikají, ale také jak souvisejí s našimi orgány nebo s naší psychikou.

Markéta miluje tanec, fyzioterapeutickou yogu (www.yogarestart.cz), meditace a červené víno.

 

Podcast


Spotify iTunes

Partneři podcastu