Patricie Kaňok Fuxová: „Ženská intuice je opravdu silná. Každá žena může být čarodějkou!“

Patricie Kaňok Fuxová: „Ženská intuice je opravdu silná. Každá žena může být čarodějkou!“

Patricie Kaňok Fuxová, zpěvačka a autorka písní kapely Vesna. Žena velmi kreativní, dynamická, která má obecně problém s jakýmkoliv typem stereotypu a pravidly, co nedávají smysl. A právě o smyslnosti ženy, o intuici, o kouzlech a magii jsme si povídaly v dalším podcastu Energiemi. Taky o ženském kolektivu, který nemusí být slepičárnou a drbárnou, ale může být plný pochopení, podpory a přijímání odlišností. O sestrerství, kráse ženy bez ohledu na věk, o španělské divokosti a taky o tom, co bychom se měly od Španělek učit. O Vesně, o fungování v ženské kapele i o odlišném přístupu médií k ženské skupině a boy bandům. A nejen o tom!

Každého z nás odjakživa baví něco jiného. Ať už je to pohyb, malování, hudba, tanec, nebo třeba péče o druhé i o sebe. Jak naslouchat svému vnitřnímu hlasu? Jak podpořit svou kreativtu a radost ze života? Jak docílit toho, abychom dělali věci, které nás naplňují? A co když je ta cesta někdy trošku krkolomná?

„Dělat to, k čemu přirozeně tíhneme. To, v čem se cítíme jako ryby ve vodě. Pak jsme v souladu sami se sebou.“

Magie, kouzla a čáry. Pohádky, mýty a báje. Jsou kouzla opravdu jen v knížkách pro děti? Nebo je můžeme zažívat i jako dospělí? A třeba dokonce denně?! V čem spočívá magie (ne)všedních okamžiků? A je každá žena čarodějka?

„Ženy samy vědí, v čem spočívá jejich magie a kouzlo. Je to o naslouchání sama sobě, o slyšení vnitřního hlasu. Spíše než na radu z časopisu, nebo názor nějaké celebrity, dbejte samy sebe. Intuice žen je opravdu silná.“

PATRICIE KAŇOK FUXOVÁ

Zpěvačka a autorka písní kapely Vesna. Je kreativní, dynamická a má obecně problém s jakýmkoliv typem stereotypu a pravidly, které nedávají smysl. Odjakživa hodně cestuje, nejvíce si zamilovala v Indii, kam jezdí prohlubovat své znalosti o józe, meditaci a lidském potenciálu, čemuž se věnuje už přes deset let. Kromě vystupování s Vesnou píše taky songy pro známé interprety a momentálně pracuje na své třetí knize. Obecně jí vadí bezpráví a má smysl pro spravedlnost. Je jí dobře v ženské energii a věří ve vzájemnou pomoc, spolupráci a důvěru. Patricie je vdaná a ve svém manželovi má velkou emoční podporu. Volný čas nejraději tráví na horách se svým australským ovčákem, na koních nebo v přírodě, která jí inspiruje k tvorbě i k tomu být lepším člověkem.

VESNA

Vesna je jediná ženská hudební skupina v Čechách, která propojuje současný pop s výraznými folklórními prvky a která oslavuje ženskost a slovanství. Založena bylav roce 2016 zpěvačkou, skladatelkou a textařkou Patricií Kaňok Fuxovou. Skupinu dále tvoří houslistka a vokalistka Bára Juránková, klávesistka Olesya Ochepovskaya, bubenice a vokalistka Markéta Mužátková a baskytaristka Tereza Čepková. Jejich debutové album „Pátá Bohyně“ bylo nominováno v kategorii Objev roku na hudební cenu Anděl 2018. V roce 2023 se kapela umístila na 10. místě v soutěži Eurovision s písní „My Sister's Crown“, stala se 22. nejstreamovanějším virálním umělcem na světě a píseň My Sister´s Crown přesáhla 22 milionů streamů na Spotify. Vesnase stala ambasadorkami celosvětové kampaně EQUAL iniciativy, jako vůbec první česko-slovenská kapela. Její fotografie se objevila na rušném Times Square v New Yorku. Úspěšně VESNA zakončila rok 2023 vydáním třetího alba Muzika Slavica, kde znějí různé slovanské jazyky, účastí na Českém Slavíkovi a na společném halovém turné s kapelou Lucie, k níž se připojila jako support. Na jaře 2024 uspořádala své samostatné turné, které bylo beznadějně vyprodáno.

www.vesnamusic.com/cs/home

 

Podcast


Spotify iTunes

Partneři podcastu