Voxel: „Byl jsem outsider a zažil šikanu. Chtěl jsme všem ukázat pomyslný fakáč!“

Voxel: „Byl jsem outsider a zažil šikanu. Chtěl jsme všem ukázat pomyslný fakáč!“

Sympaťák, který je původem z Kopřivnice. Mladý hudebník, jehož song „V naší ulici“ zná snad úplně každý. Ne každý ale ví, že je taky milovníkem parfémů se smyslem pro vonné kompozice (a taky pro humor!) a má vlastní parfémovou značku. Co ho přivedlo k vůním? Jaký je život hudebníka, který má krásnou manželku a tři děti? Proč se rozhodl žít v polyamorii? Co mu nejvíc zamotalo hlavu a proč se v pubertě pouštěl do rvaček? Nejen o tom jsme si povídali s Vaškem Lebedou alias Voxelem.

Jako malý kluk si přál být geologem, nebo hudebníkem. A tím se taky stal! Úspěšným umělcem, který koncertuje, vydává desky, vyhrává hudební soutěže a má na svém kontě spoustu skvělých hitů. Jaká byla cesta malého Vaška k velkému známému Voxelovi? Co pro něj znamená role táty? A co ho udivuje na rodině a jeho dětech?

 „Dětský svět je pro mě inspirací. Děti mají v sobě klid a užívají si přítomný okamžik. Zároveň jsou ale plní dynamiky a energie. A nepřestává mě fascinovat jejich bezprostřednost. Myslím, že bychom se od dětí měli všichni učit.“

Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit. To jsou památná slova Alchymisty Paula Coelha. I sám Voxel je, svým způsobem, alchymistou. Rozumí vůním a jednotlivým esencím, vyzná se v těch správných kompozicích a vlastní parfémovou značku s názvem Bergamoss. A sny se mu plní! Má krásnou ženu a zdravé děti. Bydlí v jesenické přírodě. Cestuje do exotických destinací. Dělá práci, která je mu zároveň vášní a koníčkem. Jak ale dobíjí energii, když už je toho na něj příliš? Jaký sen by si ještě chtěl splnit? A jaké je krédo alchymisty v podání Vaška Lebedy?

„Nebýt sám pro sebe sráčem!“

VAŠEK LEBEDA ALIAS VOXEL

 Vašek Lebeda je písničkář, hudebník, skladatel a multitalentovaný umělec. V roce 2012 získal hlavní cenu v soutěži objev roku Hudebních cen TV Óčko a v rámci cen Český slavík Mattoni 2014 vyhrál v kategorii „Hvězda internetu“.

Je také tátou tří dětí, které se svou ženou, Marií Lebedovou, vychovávají v kouzelném prostředí Jeseníků. Jeho velkou zálibou (a částečně také obživou) jsou vůně a parfémy. Má svou vlastní značku s názvem Bergamoss.

Podcast


Spotify iTunes

Partneři podcastu